İptal & İade & Değişim

DEĞİŞİM

 

Ürünlerde Değişim Süresi Ne Kadar ?

 

 

https://www.sizeozgu.com/ adresinden satın almış olduğunuz ürünlerin kullanılmamış olması şartıyla değişim süresi fatura tarihinden itibaren "14 GÜN"dür.

 

Değişim ve iade İşlemlerini Nasıl Gerçekleştirebilirim?

 

 

 • Değişimini yapmak istediğiniz ürün/ürünleri faturası ile beraber, fatura üzerinde bulunan adresimize anlaşmalı olduğumuz kargo firmamız Yurtiçi Kargo aracılığıyla göndermeniz gerekmektedir.

 • Değişim veya iade etmek istediğiniz ürünleri kullanılmamış, zarar görmemiş,etiketi koparılmamış,yıkanmamış bir şekilde kargoya teslim etmeniz gerekmektedir.Aksi bir durum oluşması halinde değişim veya iade işlemleriniz kesinlikle kabul edilmeyecektir.

 • Lütfen değişim veya iade için gönderdiğiniz kargolarınızın içerisine sizlere daha hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz adına  alışveriş yapan kişinin isim-soyisim telefon bilgilerini yazmanız rica olunur.

 • Yurtiçi değişim ve iade kodu : 184455234

 • Tüm değişim ve iade işlemlerinde kargo alıcıya aittir. Lütfen kargolarınızı karşı ödemeli olarak gönderiniz. Kargoya herhangi bir ödeme yapmayınız kargonuz bizlere ulaştıktan sonra kargo bedeli bakiyenizden düşülecek  ve tarafınıza alacaklı olduğunuz ürün tutar miktarında hediye çeki tanımlanacaktır. ( iadelerde para iadesi şeklinde , ürün değişimlerinde hediye çeki tanımlaması yapılacaktır.)

 • Gönderdiğiniz kargo bize ulaştıktan sonra değişim siparişinizi oluşturmak için websitemize olan üyeliğinize tanımlayacağımız hediye çeki ile https://www.sizeozgu.com/ adresinden istediğiniz ürünlerden sipariş verebilirsiniz.

 • Sitemize üyelikleri bulunmayan müşterilerimizin değişim işlemleri için +905387991010 no’lu whatsapp hattımız ile irtibata geçmeleri rica olunur.

 • İlgili ekibimiz gönderdiğiniz ürün ve verdiğiniz sipariş doğrultusunda değişim işleminizi gerçekleştirecektir.

 •  

Kapıda Ödeme Hakkında Önemli Bilgilendirme (Whatsapp Hattı)

 

Aşağıdaki bildiri whatsapp hattımız üzerinden kapıda ödeme yöntemiyle sipariş verip kargosunu hiçbir şekilde teslim almayanlar içindir.

 

Kapıda ödeme ile satın alınmış ürünlerin kargodan teslim alınması zorunludur. Teslim alınmayan ürünler iade edilemez.

 

Aynı şekilde ürün teslim alınmazsa satış sözleşmesi, onay alınması için telefon görüşmesi kayıtları ve alıcının beyan ettiği adresi, sipariş esnasında kullanılan bilgisayar yer adresi (IP/ MAC Adresi) delil olarak kullanılarak; Kapıda ödeme ile alışveriş imkanını kötüye kullanma, tedarikçi, kargo ve paketleme görevlisini gereksiz kullanma ve işgücünü yavaşlatma sebepleriyle; kargo masrafları, işletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukuki işlem başlatılır. Alıcı kapıda ödemeli olarak satın aldığı ve teslim almayarak şirketi zarara uğrattığı her malın ve kargo dahil fatura tutarının en az kırk (40) en fazla doksan (90) katı kadar tazminat bedelini site sahiplerine peşinen ödemeyi resmen beyan eder.

 

İPTAL & İADE

 

Siparişim ayıplı/defolu/yanlış gönderilmiş Ne yapmalıyım?

 

Satışa sunduğumuz tüm ürünler, kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Nadiren yaşanılan ürün ayıplı/defolu/yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa böyle bir durumda süreç şu şekilde işlemektedir;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda "Durum Tespit Tutanağı" hazırlatın.

Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve "Durum Tespit Tutanağı" hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.

 

Ürün İadesi yaptığımda ödediğim tutar bana nasıl iade edilecek?

 

Ürün iadesi yaptığınız zaman, ürün incelemeden kabul onayı aldıktan sonra, ödeme şeklinize sadık kalınarak paranız iade yapılmaktadır.

 

 • Ödemenizi kredi kartıyla gerçekleştirdiyseniz ,taksitli işlemleriniz taksitli olarak, tek çekim işlemleriniz tek çekim olarak iade edilmektedir.

 • Ödemelerinizi kredi kartı ile gerçekleştirdiyseniz ödemeleriniz 1 ile 4 iş günü içerisinde hesabınıza yatırılır.

 • Ödemelerinizi banka kartı ile gerçekleştirdiyseniz ödemeleriniz 7 ile 14 iş günü içerisinde hesabınıza yatırılır.

 • Ödemelerinizi EFT-HAVALE yöntemi ile gerçekleştirdiyseniz ödemeleriniz gönderim yapmış olduğunuz iban numarasına 7 iş günü içerisinde yatılır.

 • Geri ödeme gün sayıları işletmemiz tarafından belirlenmemektedir. İşletmemizin kesinlikle geri ödeme gün sayıları hakkında müdahale şansı bulunmamaktadır.

 

Ürün İadesi Hesabıma Neden Geçmedi?

 

Vermiş olduğunuz IBAN dan kaynaklı bir sorun olabilir. Detaylı bilgi için WhatsApp Müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.( +905387991010)

 

*DEĞİŞİM İŞLEMLERİNDE FATURA İBRAZI ZORUNLUDUR.

 

*DEĞİŞİM VE İADE İŞLEMLERİNDE ANLAŞMALI KARGO FİRMAMIZ YURTİÇİ KARGO İLE GÖNDERİM YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR.

 

*KAMPANYA GRUBUNA GİREN ÜRÜNLERDE VE AKSESUARLARDA DEĞİŞİM VE İADE  BULUNMAMAKTADIR.

 

 

 

 

https://www.sizeozgu.com/ dan yapmış olduğunuz siparişlerde yukarıdaki şartlar yerine getirildiği taktirde değişim ve iade hakkınızı kullanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR